Nowoczesna elegancja w stylu Mercure Grand w socrealistycznej dzielnicy rządowej

W majowe, sobotnie przedpołudnie odwiedziliśmy warszawski Mercure Grand Hotel, który wprowadza właśnie nową koncepcję wizualizacji i aranżacji wnętrz. Będzie to bodajże trzecia tak poważna zmiana w ponad 50-letniej historii hotelu. Otwarty pod koniec lat 50-tych XX wieku jako Grand Hotel Orbis, służył głównie jako hotel dla gości pobliskich ministerstw oraz zagranicznych wycieczek. Był obiektem trzygwiazdkowym. W 2009 roku, po dwóch latach gruntownego remontu, hotel Grand ponownie otworzył swoje podwoje dla gości, tym razem jako Mercure Grand Warszawa Hotel. Całkowicie zmienione wnętrze części wspólnych i pokojów zostało zaprojektowane tak, aby było spójne z ówczesnymi wymogami marki Mercure (zmiana powierzchni i liczby pokojów, kolorystyki i stylistyki wnętrz, funkcjonalności przestrzeni). Po 10 latach nadszedł czas na kolejną zmianę w tym 4-gwazdkowym hotelu, naszym zdaniem bardzo udaną.

Po wejściu do hotelu trafiamy do dość obszernego lobby, które dzięki właściwej aranżacji wnętrza, tworzy kilka kameralnych stref dla gości. Wygodne kanapy i fotele zachęcają do spotkania ze znajomymi, wypicia kawy lub drinka. Stylistyka wnętrza nawiązuje do wzorów postmodernizmu czerpiąc również z polskiego wzornictwa z przełomu lat 50-tych i 60-tych XX wieku, co ma związek z historią hotelu i jego powstaniem. Oryginalność  stylu w połączeniu ze stonowaną, ciekawą kolorystyką, tworzą w rezultacie eleganckie i przyjazne lobby hotelu Mercure Grand Warszawa. Uroku lobby hotelowemu dodają elementy dekoracyjne, od pierwszoplanowych, nawiązujących do miasta (samochód Syrena), poprzez abstrakcyjne płaskorzeźby na ścianach, do drobnych, kolorowych elementów dekoracyjnych.

W wolnej chwili

W części wspólnej hotelu goście mogą korzystać z niewielkiej, ale funkcjonalnie i nowocześnie urządzonej siłowni. Po treningu można odpocząć w dwóch, nowych, przestronnych saunach parowych. W Mercure Grand panie i panowie saunują osobno. Fitnes i sauny znajdują się na poziomie -1.  

Z kolei na pierwszym piętrze hotelu, swój wolny czas mogą spędzić zwolennicy gry w bilard. Hotel oddał do dyspozycji gości pokój bilardowy, w którym można korzystać z dwóch profesjonalnych stołów.

Dla gości odwiedzających hotel z dziećmi przygotowano specjalny pokój zabaw dla najmłodszych. Podczas gdy rodzice mogą poczytać w wygodnym fotelu, maluchy mają możliwość korzystania z dostępnych zabawek i gier.

Tatar na kamieniu? Czemu nie!

Na poziomie lobby znajduje się również WINESTONE, bar i restauracja w jednym. Ciekawa koncepcja łączy w jednym miejscu hotelowy bar, podnosząc jego prestiż, z restauracją, która nieco zrywa z często dość sztywną atmosferą panującą w restauracjach hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych. Oprócz zestawów lunchowych zmienianych codziennie, w menu WINESTONE królują najbardziej typowe dania kuchni polskiej (np. żurek, flaki, tatar, schabowy) a także sprawdzone pozycje kuchni międzynarodowej (stek lub policzki z polędwicy, wybór makaronów). Wszystkie dania podawane są kamieniu. Niezależnie, czy do lunchu, czy do kolacji do dyspozycji gości jest szeroki wybór win, które odpowiednio dobrane, podkreślą ich smak. W końcu nazwa WINESTONE zobowiązuje.

Czas na popołudniową herbatę w specjalnym pokoju

Oczywiście Mercure Grand Warszawa, jak przystało na hotel 4-gwiazdkowy, oddaje do dyspozycji swoich gości zestaw do parzenia kawy i herbaty w każdym pokoju. Ale czy nie przyjemnie byłoby wypić popołudniową herbatę w specjalnym pokoju herbacianym? Jak najbardziej jest to możliwe. Gdzie?

W jednym z kilku tzw. pokojów tematycznych. Jednym z nich jest właśnie pokój herbaciany. Pokoje tematyczne to na pewno ciekawy wyróżnik na polskim i warszawskim rynku hotelowym. W naszym odczuciu kiedyś bardziej popularny, obecnie rzadziej spotykany ze względu na wyższe koszty stworzenia i utrzymania takiego pokoju. Szkoda, bo mieszkanie w pokoju tematycznym pozwala się poczuć trochę bardziej wyjątkowo, inaczej niż w standardowym hotelu, nawet pięciogwiazdkowym.

Na pewno ciekawą propozycją może być kolejny pokój tematyczny – piłkarski. Ten pokój, naszym zdaniem,to idealne dopełnienie wizyty w stolicy w związku z meczem na Stadionie Narodowym ( z pokoju widok m.in. stadion). W pokoju zobaczyliśmy mnóstwo przedmiotów związanych z piłką: mini-bramka, miniatura boiska, piłki, stroje, szaliki, proporce. Dodatkowo, do dyspozycji pozostaje Play Station i sportowe gry planszowe. Krótko mówiąc, ten pokój to raj dla każdego małego i dużego kibica. Tematyka sportowa w Grand Warszawa to coś zupełnie naturalnego, gdyż do 2004 właśnie tutaj miał swoją siedzibę Polski Komitet Olimpijski.  

Hotel Mercure Grand Warszawa oferuje jeszcze trzy inne pokoje tematyczne: jazzowy, czekoladowy (dla miłośników kawy i czekolady) oraz nawiązujący do czasów PRL i początków hotelu Grand. Wszystkie pokoje tematyczne mają standard pokojów typu Superior.  Nie dziwi też, że są goście, którzy wracają do wybranego pokoju tematycznego.

Standardowe pokoje w Mercure Grand Warszawa dostępne są w wariancie podstawowym, superior oraz privilege. Zasadniczą różnicą pomiędzy poszczególnymi typami zakwaterowania jest powierzchnia pokoju. Pokój klasyczny oraz superior mogą być zarówno z jednym, dużym łóżkiem typu king-size (double) lub z dwoma, pojedynczymi łóżkami (twin). W pokojach, które przeszły już trwający lifting wnętrz, znaleźliśmy elementy graficzne i dekoracyjne spójne z wizualizacją, którą widzieliśmy w lobby hotelowym. Do wystroju części wspólnych hotelu nawiązuje również kolorystyka odnowionych pokojów.

Niezależnie, czy zdecydujecie się na pokój tematyczny czy też klasyczny, będziecie mieszkać w hotelu z wieloletnią tradycją, w samym centrum stolicy, a jednak z dala od głównych i głośnych arterii miasta. Eleganckie, przestronne i komfortowe pokoje powinny zadowolić nawet tych najbardziej wymagających gości.

Booking.com
Udostępnij

About the author

Redaktor prowadzący / Chief Editor

Dodaj komentarz